About

Our story

Pasja i zamiłowanie do muzyki, stały się głównym zapalnikiem do powstania idei festiwalu. Promocja muzyki rockowej, progresywnej, metalowej, to cel jaki znaleźć można w statucie spisanym przez organizatorów. Począwszy od pierwszej edycji Ostrów Rock Festival (wtedy jeszcze Ostrów Prog Metal Rock Festival), gdzie na scenie wystąpiło 5 zespołów (HellHaven, Distant Dream, Mechanism, Here On Earth, Retrospective), ostrowski festiwal, wspierany był przez zacne grono sponsorów. Nasza impreza to całkowicie prywatna inicjatywa, aktualnie bez dotacji miejskich czy wojewódzkich, dlatego każdy sponsor, który jest przy festiwalu od początku, to obok artystów nasz największy skarb! Mamy kilku mecenasów sztuki, przy których Ostrów Rock Festival może się rozwijać, Serdecznie im za to Dziękujemy! Nasi Szanowni Sponsorzy, mają swoją zakładkę na tej stronie, tutaj chcemy podkreślić ich zasługi dla propagowania dobrej muzyki, kultury i sztuki.

Po pierwszej edycji festiwalu, gdzie wystąpiły tylko polskie zespoły, przyszedł czas na zaproszenie wykonawców z zagranicy. Świetne występ fińskiego ODDLAND, współpraca z publicznością argentyńskiego FUGHU, podczas niesamowicie energetycznego pokazu, czy niezwykła sztuka, prekursorów prog metalu z Niemiec - IVANHOE, pozostaną w naszej pamięci na zawsze. Zespoły z Polski, również uświetniły drugą edycję festiwalu. Klimatyczny, z grą świateł i obrazów na telebimie, występ LESS IS LESSIE zachwycił publiczność, a pozostałe zespoły tj GALLILEOUS, PROAGE i otwierający festiwal zespół OBRASQI dzieła dopełniły. Druga edycja Ostrów Rock Festival, podniosła poprzeczkę bardzo wysoko i dziś chcąc poziom ten utrzymać, imprezę jeszcze bardziej rozwijamy.

Rok 2023 - po raz pierwszy festiwal odbył się w formule dwudniowej. Międzynarodowa obsada, 10 zespołów z najwyższej rockowej, prog rockowej półki. W 2023 roku wystąpili: RIVERSIDE (PL), THRESHOLD (GB), COLLAGE (PL), DISILLUSION (D), ALTESIA (FRA), OSADA VIDA (PL), MILLENIUM (PL), ATOMIC LOVE REACTOR (SWE), ALHENA (PL), FACE THE DAY (CZ). Edycja 2023 okazała się przełomową, a line up, publiczność i wszystko co związane z festiwalem, pozostanie w naszych sercach na zawsze. Ostrów Rock Festival rysuje się jako jeden z najciekawszych festiwali w kraju i bez zawahania dopowiemy, iż będziemy starać się stan ten utrzymywać. Malownicze miejsce festiwalu (nad zalewem Piaski Szczygliczka) jest wręcz stworzone do takiej imprezy, doceniają to widzowie, ale i artyści, którzy zgodnym głosem, w samych superlatywach, o miejscu festiwalu się wypowiadają.

Po tegorocznej edycji (2023 r) spłynęło na nas organizatorów sporo miłych i ciepłych komentarzy. Są dla nas czymś, co dodatkowo mobilizuje i wyzwala siły do działania. Już dziś zapraszamy na edycję 2024, która odbędzie się w dniach 27-28 lipca 2024 roku. Do zobaczenia w Ostrowie Wielkopolskim, nad Zalewem Piaski Szczygliczka!

Organizers

James

Prezes Prezesów

XYZ

Dyrektor

Technic

Riders

ZYX

Airport transfer

Ostrów Rock Festival 2024

2024 • JULY • POLAND • EUROPE

Recent news