DISPELLED REALITY kolejnym zespołem Ostrów Rock Festival 2024!

Był zespół z Londynu, pora na Warszawę! DISPELLED REALITY, to kolejny band, którego zobaczymy na Ostrów Rock Festival w 2024 roku! Dispelled Reality zabierze nas w podróż, podczas której towarzyszyć nam będzie wiele emocji wzbudzanych przez tekst i muzykę. W muzyce zespołu można doszukać się rozmaitych wpływów gatunkowych, a samym muzykom zależy na podkreśleniu nowatorskiego podejścia do rocka progresywnego.

Ostrów Rock Festival

10/19/20231 min read

Dispelled Reality
Dispelled Reality

Był zespół z Londynu, pora na Warszawę! DISPELLED REALITY (PL), to kolejny band, którego zobaczymy na Ostrów Rock Festival w 2024 roku! Dispelled Reality zabierze nas w podróż, podczas której towarzyszyć nam będzie wiele emocji wzbudzanych przez tekst i muzykę. W muzyce zespołu można doszukać się rozmaitych wpływów gatunkowych, a samym muzykom zależy na podkreśleniu nowatorskiego podejścia do rocka progresywnego.

Muzykę Dispelled Reality ciekawie określono w magazynie Teraz Rock, gdzie napisano:

(...) Warszawski sekstet nie gra jak ktoś inny. Łukasz Jurkowski śpiewa środkiem brawurowo wchodząc na górne rejestry głosu - w "Obieżyświecie" na maksymalnych górkach dorzuca wibrato, wyśpiewuje nowy motyw melodyczny. (...) Ale całe kompozycje radują. "Obieżyświat" ma psychodeliczny wstęp, ekspresję, majestatyczny refren. Oryginalność wynika i z tego, że obok ciekawych partii klawiszy i gitary mnóstwo tu saksofonu, przy czym Jakub Kotowski i riffuje i solówkuje… (...) Materiał błyskotliwy i intrygujący.”

Ten intrygujący materiał z płyty "Świt" usłyszymy zapewne w Ostrowie Wielkopolskim . Dispelled Reality to drugi zespół przyszłorocznego line upu, który ogłaszamy. Czekajcie na więcej!

SKŁAD ZESPOŁU: Łukasz Jurkowski - wokal, Jakub Kotowski - saksofony, Karol Strojek - instrumenty klawiszowe, Paweł Weiss - gitara, Rafał Podleś - bas, Wojciech Śliwiński - perkusja