ACUTE MIND kolejnym zespołem line upu w 2024 roku!

Polski ACUTE MIND, dołączył do składu Ostrów Rock Festival 2024. Grupa zapowiada na wiosnę nowy album, który z całą pewnością usłyszymy w Ostrowie Wielkopolskim.

Ostrów Rock Festival

11/11/20232 min read

Osiemnaste urodziny ACUTE MIND na festiwalu w Ostrowie.

Zespół Acute Mind powstał w lutym 2006 roku z inicjatywy Arkadiusza Piskorka. W lipcu 2006 roku własnymi środkami udało się nagrać materiał demo i od tego czasu zespół zaczął koncertować, pokazując się szerszej publiczności podczas festiwali i przeglądów. Początek 2009 roku przyniósł zmiany i Acute Mind rozpoczął nowy etap. Wówczas zespół nawiązał kontakt z Markiem Kułakowskim, właścicielem wytwórni ELECTRUM PRODUCTION. Dzięki pomocy Marka, Acute Mind mógł przystąpić do nagrania pierwszej oficjalnej płyty pod okiem realizatora i producenta Sławka Gładyszewskiego. Efektem wspólnej pracy jest album o tytule ACUTE MIND, który miał swoją premierę 22.03.2010. Dzięki wsparciu Electrum Production, Acute Mind w kwietniu 2010 roku wyruszył na swoją pierwszą ogólnopolską trasę, podczas której zagrał wspólnie z zespołem QUIDAM. Od tego czasu do chwili obecnej zagrali wiele koncertów w kraju i za granicą, grając m.in. wspólnie ze szwedzkim Celestial Decay oraz polskimi Osada Vida, Dianoya, Spotless Mind. Debiutancki singiel zespołu dotarł do 11 miejsca Listy Przebojów Trójki i nadal jest prezentowany w rozgłośniach radiowych i internetowych na całym świecie, tak jak pozostałe utwory z debiutanckiej płyty. Pod koniec 2011 roku wokalista Marek Majewski opuścił Acute Mind, a zespół rozpoczął pracę nad nowym materiałem, przy wsparciu różnych wokalistów.

W efekcie przerwa w koncertowo-wydawniczej działalności AM trwała 7 lat, aż do lutego 2018 roku. W zupełnie odmienionym składzie z ponownym udziałem Marka Majewskiego zespół nagrał i wydał singiel I Need You, który gościł na antenach rozgłośni radiowych, w kraju i na świecie odnotowując swoją obecność również na Liście Przebojów Trójki. Od tego czasu, aż do chwili obecnej Acute Mind tworzył nowy materiał. Druga płyta miała swoją premierę w lipcu 2020 roku i nosi tytuł Under The Empty Sky. Płyta w całości zarejestrowana w MAJART Studio, którego właścicielem jest wokalista i gitarzysta zespołu, Marek Majewski. On też zajął się kompletnym procesem jej powstawania, od produkcji, po rejestrację, miks i mastering. Płyta od razu zyskała same najlepsze recenzje branży muzycznej oraz niezwykle przychylne wśród fanów rocka progresywnego. Obecnie zespół jest na etapie tworzenia trzeciej płyty, której premiera przewidziana jest wstępnie na wiosnę 2024 roku.

Obecny skład Acute Mind to:

Marek Majewski - wokal, gitara

Arkadiusz Piskorek - bas

Paweł Ciuraj - gitara

Grzegorz Kuligowski - perkusja